Štai manieji (Valdas)

Turimas ir mylimas Vabalas - trumpi aprašymai ir nuotraukos
Post Reply
User avatar
Valdas
Posts: 275
Joined: 2007 Mar 19 Mon, 20:16
Location: Å iauliai
Contact:

Štai manieji (Valdas)

Post by Valdas »

Sveiki visi.
Va ir mano trumpa istorija.
Kasdien sirgdamas vabaline liga ir žvelgdamas i vabalų puslapį nutariau ir aš supažindinti vabalų gerbėjus su savo auksine pirmąja meile - 1978 metų gamybos vabalu. Įsigijau jį 2002 metais, gimtoji spalva buvo balta, pirkau šią mašinėlę kaip ir žmonai į darbą važinėti, bet po visų restauravimo darbų supratau, kad tai mašina ne kasdieniniam naudojimui, o poilsiui ir tik vasariniams pasivažinėjimams.
Užsikrėtęs vabaline liga praėjusiais metais parsivežiau iš Švedijos dar vieną vabalą, tik dar senesnį ir pagamintą 1965 metais. Šis taip pat pasigavęs stiprią rudžių ligą, todėl teks manau kokį porą metų gydyti. Noriu tikrai restauruoti gerai ir nepadaryti klaidų restauravimo eigoje. Šis vabalas tikras švedas, nes turi papildomą specialią salono benzininę apšildymo sistemą ir dar elektrinį 220 Voltų variklio karterio tepalo pašildymo teną (sustingusiam tepalui pašildyti prieš užkuriant variklį).
Ateityje taip pat įdėsiu trumpus aprašymus ir nuotraukas apie darbo eigą.
Tiek trumpai apie mane.

Nuotraukose mano pirmasis Vabalas, pagamintas jis 1978 metais Meksikoje, teko jį prikelti savo rankomis.
2007.01.27.
User avatar
Valdas
Posts: 275
Joined: 2007 Mar 19 Mon, 20:16
Location: Å iauliai
Contact:

Post by Valdas »

Kaip ir minėjau, atsivežiau jį praeitais metais iš Švedijos, laukia neaprėpiami darbai. Vabalas pagamintas 1965 metais.
Iš išorės Skandinavijos kraštų vabalus nesunkiai galima atpažinti iš apsaugos esančios ant galinio sparno apačios. Tokios formos apsaugos skandinavams buvo dedamos apytikriai nuo 1955 iki 1970 metų.
2007.01.27.
User avatar
Valdas
Posts: 275
Joined: 2007 Mar 19 Mon, 20:16
Location: Å iauliai
Contact:

Post by Valdas »

Silpnų nervų žiūrovų prašau toliau nežiūrėti. O jei rimtai, darbo laukia tiesiog galybės. Švedų klimatas taip pat drėgnas ir dar ilgos žiemos, štai jums ir pyragai.
2007.01.27.

3.didesnė 4.didesnė
User avatar
Valdas
Posts: 275
Joined: 2007 Mar 19 Mon, 20:16
Location: Å iauliai
Contact:

Post by Valdas »

1. Mano minėta benzininė krosnelė įmontuota vabale dar VW gamykloje. Ji tvirtinama bagažinėje kairėje pusėje. Tokios krosnelės Skandinavijos kraštams buvo montuojamos labai dažnai.
2. Variklio karterio šildytuvas sušalusiam tepalui šildyti. Įtampa 220 voltų, jungiamas prie elektros tinklo.
2007.01.27.
User avatar
Valdas
Posts: 275
Joined: 2007 Mar 19 Mon, 20:16
Location: Å iauliai
Contact:

Post by Valdas »

Eilinė darbų eiga, galima iš arčiau susipažinti su priekine Vabalo pakaba ir jo torsionais.
2007.02.08.
User avatar
Valdas
Posts: 275
Joined: 2007 Mar 19 Mon, 20:16
Location: Å iauliai
Contact:

Post by Valdas »

Sveiki kolegos. Atejo ilgi tamsus vakarai, tai pats laikas ruost vabalus vasarai. Keletas vaizdeliu, kaip svediskas vabalas keicia kaili ir panaseja i lietuviska. Su dugnu kaip ir viskas, dabar liko suvirinti torsionu ir amortizatoriu tvirtinimo korpusa, o visi "ragai" bus lenkiami is sito kampuocio . Tada galima bus surinkti vaziuokle, na o toliau liks linksmiausia dalis pakeisti slenkscius, o ten dar dar ir dar visokiausiu darbu.
User avatar
Valdas
Posts: 275
Joined: 2007 Mar 19 Mon, 20:16
Location: Å iauliai
Contact:

Post by Valdas »

Dugnas
User avatar
Valdas
Posts: 275
Joined: 2007 Mar 19 Mon, 20:16
Location: Å iauliai
Contact:

Post by Valdas »

Cia ne koks vaizdelis
User avatar
Sigis
Posts: 5429
Joined: 2007 Mar 23 Fri, 2:45
Location: Sos tinÄ—

Post by Sigis »

Valdas neprisipažino, kiek reikėjo įdėti darbo, kad taip iš numirusiųjų prikelti dugną. Dugno beveik nebuvo, o dabar jis kaip naujas :D.
User avatar
Linas
Posts: 707
Joined: 2008 Apr 27 Sun, 20:21

Post by Linas »

Nu Valdai, respects! :lol: Grindys atrodo kaip nauju parketu išdėtos... :D

Beje, aš vakar savo Vabalo dugną iš vidaus po rūdžių pašalinimo pagaliau nutepiau aukso spalvos "Hammerite" dažais. Atrodo labai gražiai, tikiuosi bus ir efektyvi apsauga nuo korozijos. :D
Post Reply