Štai ir mano mašinytės

Turimas ir mylimas Vabalas - trumpi aprašymai ir nuotraukos
Post Reply
Valdemaras
Posts: 132
Joined: 2008 Feb 17 Sun, 17:31
Location: Radviliskis

Post by Valdemaras »

na ir jus su sv.velykom. niekaip negaliu ikelti daugiau nuotrauku idomu kodel?
User avatar
Sigis'
Admin
Posts: 304
Joined: 2007 Mar 19 Mon, 13:47
Location: Vilnius

Post by Sigis' »

Nuotraukos matyt labai didelės ir neįsikelia. Geriausia, kad jų formatas neviršytų 600x600 pikselių. Galite jas atsiūsti man ir aš jas galėsiu įkelti.
User avatar
Sigis
Posts: 5429
Joined: 2007 Mar 23 Fri, 2:45
Location: Sos tinė

Post by Sigis »

Tokias nerūdijančio plieno apsaugas vokiečiai komplektuodavo tik skandinavams, ten žiemos ilgesnės, keliuose daugiau purvo ir kad apsaugoti sparną, montuodavo štai tokias dailias apsaugas. Kai pamatau anksčiau nematytą Vabalą su tokiomis apsaugomis, iškart tampa aišku iš kur jis. (1 nuotr.).


Gamykloje apsaugas prisukdavo žalvariniais 2,5-3 mm diametro varžteliais. Varžteliai turėjo pusapvalias-įleidžiamas galvutes. Jei tik kada nors prisukami paprasti geležiniai varžteliai, jie pradeda rūdyti ir apsauga aplinkui varžtus tuoj pat pasidengia rūdimis. Maži varžteliai padengti labai plonu cinko sluoksniu, dėl to iškart surūdija. Šiais laikais parduotuvėse galima nusipirkti nerūdijančio plieno varžtų, bet tokių pusapvalių galvučių, kokias naudojo VW, pardavime matyti neteko.

Taip pat tokių skandinaviškų Vabalų bagažinėse dažniausiai buvo įmontuoti ir benzininiai pečiukai. Jei dabar pečiuko nėra, dažnai bagažinėje galima rasti užlopytas ar neužlopytas skyles, skirtas šiltam orui į saloną, o antra skylė būna padaryta į kairio rato pusę, pečiuko išmetamoms dujoms išvesti.

2. Bendras pečiuko vaizdas;
3. Šilto oro vamzdis įvestas į saloną;
4. Vaizdas po vairu;
5. Išmetamųjų dujų vamzdis išvestas lauk šalia priekinio rato.
Valdemaras
Posts: 132
Joined: 2008 Feb 17 Sun, 17:31
Location: Radviliskis

Post by Valdemaras »

na taip Sigi, jis tikrai yra is Svedijos :(. gaila bet tokio peciuko ten ne kvapo, bet gal pasidarbavo Svedijoj, nes ten jis truputi buvo restauruotas, bet ne i gera puse :(, o buvo perdarytas salonas, sudeta audio aparatura.
User avatar
Sigis
Posts: 5429
Joined: 2007 Mar 23 Fri, 2:45
Location: Sos tinė

Post by Sigis »

Galėjo žinoma šildytuvo ir nebūti, komplektacijos buvo įvairios. Štai Mindaugo T1 autobusėlyje taip pat buvo įdėtas gamyklinis benzininis pečiukas, tik jis berods neveikia, gal būt Mindaugui pavyks jį ir sutaisyti: http://www.vabalai.lt/forumas/viewtopic.php?t=255
Valdemaras
Posts: 132
Joined: 2008 Feb 17 Sun, 17:31
Location: Radviliskis

Post by Valdemaras »

sveiki, nu jau baigia suremontuoti mano raudona vabaliuka, tai kai grisiu bandysiu lipdukus nuplesyt ir pats, kas yra lengviau apsitvarkysiu ir pasiruosiu i svente vaziuot.
User avatar
Sigis
Posts: 5429
Joined: 2007 Mar 23 Fri, 2:45
Location: Sos tinė

Post by Sigis »

Plėšdami lipdukus nuolatos šildykite fenu, tada plėvelės klijai sušyla ir atsileidžia, bei viskas lupasi labai lengvai. Be to plėšiant nešildant, yra labai didelė tikimybė, kad plėvelė nuplėš ir dažus.
Plėšiant atsiras dar viena bėda - nulupus plėvelę, liks dideli klijų gabalai, kuriuos nuplauti truks taip pat nemažai laiko. Klijus plauti reikia tik su vaitspiritu, nes kiti tirpalai gadina dažus. Klijų plovimas nuobodus ir ilgas užsiėmimas, bet kitos išeities nėra.
Klijus valyti geriau garaže, nes lauke vėjas ar saulė labai greitai džiovina paviršių ir neleidžia vaitspiritui įsigerti į klijus.
Valdemaras
Posts: 132
Joined: 2008 Feb 17 Sun, 17:31
Location: Radviliskis

Post by Valdemaras »

dekui labai sigi uz informacija
Valdemaras
Posts: 132
Joined: 2008 Feb 17 Sun, 17:31
Location: Radviliskis

Post by Valdemaras »

sveiki. na va jau esu Lietuvoje, apsiziurejau savo vabaliukus, tai esu lb patenkintas. raudonas jau pilnai sutvarkytas, tai beveik sventei pasiruoses, o juodo tikriausiai sventej dar nebus :(
Valdemaras
Posts: 132
Joined: 2008 Feb 17 Sun, 17:31
Location: Radviliskis

Post by Valdemaras »

sveiki. noreciau paklausti Sigio didesnes informacijos apie mano juoda vabaliuka. noreciau pakeisti sparnus, kur eina ant 65m. vabalo. ir galvoju ar jie man tiks? paskui ivairiu kebulo detaliu (skardu) nusipirkti.
Post Reply