Sparkäfer, 1971

Turimas ir mylimas Vabalas - trumpi aprašymai ir nuotraukos
Darkinas
Posts: 268
Joined: 2012 Aug 03 Fri, 7:24
Location: MolÄ—tai-Vilnius-MolÄ—tai

Post by Darkinas »

Ačiū Sigi, Jūs kaip visuomet teisus, radau tą svirtelę ant filtro, tik kažkaip ji įdomiai jungiasi prie troso, per kažkokią tai spyruoklę.
._/___\_
(o\_|_/o)
_U___U_
Darkinas
Posts: 268
Joined: 2012 Aug 03 Fri, 7:24
Location: MolÄ—tai-Vilnius-MolÄ—tai

Post by Darkinas »

Sveiki šiandien atvyko naujas 6v. akumuliatorius, kurį tuoj pat išbandžiau. Pagaliau po 20 metų tulos varikliukas vėl suburzgė. Taigi, galima bus judėti toliau - variklio plovimas iš vidaus ir išorės, žvakių keitimas, vožtuvų reguliavimas ir t.t. Žodžiu vabalo širdis gyva :D
https://www.youtube.com/watch?v=dl3uj6YELgU

https://www.youtube.com/watch?v=hppJLEVcEQc

https://www.youtube.com/watch?v=soKuGhNz0rQ
Last edited by Darkinas on 2015 Sep 02 Wed, 14:02, edited 1 time in total.
._/___\_
(o\_|_/o)
_U___U_
User avatar
Dima
Posts: 1493
Joined: 2012 Aug 15 Wed, 21:34
Location: Vilnius

Post by Dima »

Tik tris dubliai!? "profesionalai" po keleta atminties korteliu uzpildo kol uzveda :twisted: O jei rimtai, tai sveikinu!
(pastebejimas. jei filmuojama su telefonu, ji reiketu laikyti horizontaliai. Tada video butu per visa ekrana :wink: )
Darkinas
Posts: 268
Joined: 2012 Aug 03 Fri, 7:24
Location: MolÄ—tai-Vilnius-MolÄ—tai

Post by Darkinas »

Dima wrote:Tik tris dubliai!? "profesionalai" po keleta atminties korteliu uzpildo kol uzveda :twisted: O jei rimtai, tai sveikinu!
(pastebejimas. jei filmuojama su telefonu, ji reiketu laikyti horizontaliai. Tada video butu per visa ekrana :wink: )
Ačiū Dima už sveikinimus, karbas perrinktas ir išvalytas, kuro pompa taip pat. Pakeistas skriejikas bei kontaktai. Žvakės, jų laidai ir dangtelis kol kas seni. Kelių dublių reikėjo, nes laidus (starterio pliusą, rėlę bei degimą) jungiau tiesiai prie akumuliatoriaus, o gazo paspausti nebuvo kam. Bet viskas OK, variklis dirba ir tai džiugina.
._/___\_
(o\_|_/o)
_U___U_
Darkinas
Posts: 268
Joined: 2012 Aug 03 Fri, 7:24
Location: MolÄ—tai-Vilnius-MolÄ—tai

Post by Darkinas »

Šiandien žaidžiau su elektra, sudejau saugiklius, padariau taip, kad vabalas užsivestų nuo raktelio. Laidai prie spynelės ankstesnio savininko buvo nukirpti ir tiesiog susukti. Kiek žinau šio modelio vabale laidai prie spynelės kontaktų buvo lituojami, o čia jungiasi per fyškutę (matyt kažkada buvo keisti kontaktai).
Nagrinėjant elektrines schemas pastebėjau, kad niekur nežymima kokie (amperažas) saugikliai turi būti. Gal kas nors iš vabalistų turi šią informaciją?
._/___\_
(o\_|_/o)
_U___U_
Darkinas
Posts: 268
Joined: 2012 Aug 03 Fri, 7:24
Location: MolÄ—tai-Vilnius-MolÄ—tai

Post by Darkinas »

Dieną ne visai sėkmingą, bandžiau reguliuoti vožtuvus, pavyko išjudinti ir sureguliuoti tik tris vožtuvus. Kiti ne atsisuka, nepadeda net įvairūs tirpikliai. Veržlė atsisuka, tačiau patys varžtai niekaip, net atsuktuvą sulaužiau. Dabar 4 vožtuvų tarpeliai per dideli, o vieno per mažas (bet ne pakabintas). Gal po tepimo sistemos plovimo ir variklio didesnio prasipurpsėjimo reikalai pagerės... O gal yra kitokių problemos sprendimo būdų?
._/___\_
(o\_|_/o)
_U___U_
Maryla
Posts: 45
Joined: 2012 Dec 17 Mon, 21:34

Post by Maryla »

man cia kvepia fanatizmu. nuimkit gaza ponas.
Darkinas
Posts: 268
Joined: 2012 Aug 03 Fri, 7:24
Location: MolÄ—tai-Vilnius-MolÄ—tai

Post by Darkinas »

Maryla wrote:man cia kvepia fanatizmu. nuimkit gaza ponas.
?! Nepatinka - neuostykit mano garažo temos.
._/___\_
(o\_|_/o)
_U___U_
HUU 119
Posts: 65
Joined: 2015 Aug 19 Wed, 22:30
Location: letuku.k

Post by HUU 119 »

Darkinas wrote:
Maryla wrote:man cia kvepia fanatizmu. nuimkit gaza ponas.
?! Nepatinka - neuostykit mano garažo temos.
patinka. nepraraskit entuzijezmo,varom toliau laukem sezono uzdaryme
Darkinas
Posts: 268
Joined: 2012 Aug 03 Fri, 7:24
Location: MolÄ—tai-Vilnius-MolÄ—tai

Post by Darkinas »

HUU 119 wrote:
Darkinas wrote:
Maryla wrote:man cia kvepia fanatizmu. nuimkit gaza ponas.
?! Nepatinka - neuostykit mano garažo temos.
patinka. nepraraskit entuzijezmo,varom toliau laukem sezono uzdaryme
Ačiū už supratimą. Šis projektas uždaryme tikrai nepasirodys, bet norintys galės apžiūrėti gyvai (jei uždarymas vyks Molėtų rajone). Projektas netrukus šiek tiek sulėtės, nes numatomas dar vienas projektas, tik šį kartą nekilnojamas, kuriame bus numatytos patalpos ir turimos technikos saugojimui bei remontui.
:lol:
._/___\_
(o\_|_/o)
_U___U_
Post Reply