Tereikia tik labai norėti...

Turimas ir mylimas Vabalas - trumpi aprašymai ir nuotraukos
Post Reply
User avatar
Sigis
Posts: 5429
Joined: 2007 Mar 23 Fri, 2:45
Location: Sos tinÄ—

Post by Sigis »

scardeep wrote:Ar sunku stabdziu vamzdelius persivedziot priekyje.
Su stabdžių vamzdeliais darbo tikrai netrūktų, bjauriausia, kad viskas gerokai prirūdiję ir sunkiai išjudinama, darbas ne ši maloniausių. Kurioje vietoje tiksliai leidžia, nemačius sunku pasakyti, bet jei kažkur sunkiasi stabdžių skystis, tuomet menki juokai, reikia tikrai skubiai tvarkyti.

Be to būtina pasikeisti stabdžių skystį, nes jį reikia keisti kas du metus. Stabdžių skystis sugeria į save drėgmę ir pradeda rūdyti stabdžių cilindriukai.
Apie stabdžius:
http://www.vabalai.lt/forumas/viewtopic.php?t=123
http://www.vabalai.lt/forumas/viewtopic.php?t=378
User avatar
scardeep
Posts: 823
Joined: 2009 Jan 20 Tue, 14:42
Location: Oslas

Post by scardeep »

Arteja balandis, o iki balandzio 30 d reik pravaryti "technikine". tad kad stresuot pradejau po truputi taisyt klaidas kurios galetu is manes atimti papildomus 250 lt (tiek kainuoja techn. apziura Norvegijoje). be to ir i kalnus slidineti ruosiames vaziuot, tad pradejau nuo tepalu keitimo. viena ryskiausiu problemu vabale buvo tepalus leidziantis variklis. juos regis leido per visas imanomas tarpines :? tad pasikeliau vabala tepalu keitimui ir viskas baigesi tuo kad variklis atsidure ant darbinio stalo, kad butu lengviau prieit pakeist kiek imanoma daugiau tarpiniu :) zinau kad nepraleis techn. apziuroj, jei nors vienas lasas nulases ant zemes man ten bestovint...
tad sestadienio naktis buvo skirta variklio isemimui, o sekmadienio diena jo apardymui. nuemiau viska kas nusiima nuo variklio bloko virsaus. nelieciau tik cilindru su galvom. pries surenkant varikli atgal planuoju nusivalyt visas dalis, pasikeist tarpines karbiuratoriuje, padazyt ventiliatoriaus dangti, pamegint susirast kas man galetu perrinkt pati variklio bloka nes paciam drasos maza... o gal visgi vertetu pamegint...

1. Variklio blokas kap reikiant nukraujaves. pastebejau kad tepalus leido didziaja dalim pro tepalu pumpos tarpine kurios kaip ir nebuvo, bei tepalu padavimo dalies ir bloko tarpine. per pacio bloko skyles regis tepalo neleidzia
2. cia puikiai matosi ka turejau omeny sakydamas, kad tarpines po tepalu pompos dangteliu kaip ir nebuvo. ji nuo senumo sudziuvus, pridegus prie korpuso ir ja nuvalyt ne taip jau lengva, teks pakeist atsargiai su kazkuo
3. bloko siules regis sausos
User avatar
scardeep
Posts: 823
Joined: 2009 Jan 20 Tue, 14:42
Location: Oslas

Post by scardeep »

kebliausia situacija su tepalu leidimu po cilindrais. nezinau kaip tasiklingai lietuviskai vadinasi tie vamzdeliai, bet speju kad per ju guminius ziedelius ir liedzia. to pasekoje, tepalai toliau lasa ant oso sildymo pusliu, tepalai per siules patenka i vidu ir puciant ora i salona jauciasi tepalu kvapas.

1. Bendras vaizdas
2. Desine puse po cilindrais
3. Kaire puse po cilindrais, regis is cia tepalai linke sunktis labiausiai
User avatar
scardeep
Posts: 823
Joined: 2009 Jan 20 Tue, 14:42
Location: Oslas

Post by scardeep »

kadangi esu optimistas tai meginu izvelgt ir geru dalyku... :) tai kol tepalai lasejo ant oro sildymo pusliu, tol jos ir nerudyjo! :lol: juokas per asaras kitas pasakys... zinau kad tos pusles man gali atsieiti po 400Lt kiekviena. meginsiu jas plaut ir restauruot, bet jei i vidu tepalu daug pribege tai nemanau kad pavyks jas visiskai atnaujint. Gal specialiais klijais pereit kad uzlopyt mazas skylutes per kurias tepalai patenka i vidu? :lol:

1. Abi pusles, aiskiai matosi kaip gerai tepalai saugo nuo rudijimo
2. Duslintuve skyliu neradau, tad zadu megint ji atnaujint ir uzdet ta pati, tik vamzdukus noretusi isigyt naujus kad blizgetu :)
3. Pastikrinau visas zvakes, visos jos buvo juodu suodzium pasidengusios, pagal Haynes "vadoveli" atsekiau kad tai per riebaus misinio zenklas, vadinas, teks reguliuot karburatoriu... nufotografavau jau nuvales, kad parodyt kok buvo tarpelis, na jo
Sigitas

Post by Sigitas »

Jei tepalas teka per vamzdelius,tai biski liudniau,nes reiks nuimti galvutes ir keisti ir gumeles ir vamzdelius.
Kad butu pigesnis remontas nusipirk vadinama tarpiniu rem. komplekta.Ten yra visos reikalingos tarpines bei gumutes.Jei variklis dirbo gerai ir nera isilginio alkuninio veleno,variklio skelti per puse manau nera reikalo.
User avatar
scardeep
Posts: 823
Joined: 2009 Jan 20 Tue, 14:42
Location: Oslas

Post by scardeep »

Prasau pakometuokit kokia jusu nuomone ka tureciau atlikt pirmiau ir kas svarbiausia. mano pirkiniu sarase: zvakes, zvaklaidziai, tepalu filtras nes tinklelis sulankstytas, variklio tarpiniu rinkini jau turiu, pirksiu karburatoriaus restauravimo rinkinuka. skardom dazyt bus gerai paprasti juodi dazai ar butina variklio dalim skritu dazu kurie atlaiko karsti?
manau pasikeisiu tuo paciu ir dirzeli. man kyla tokie klausimai: ar verta ardyt ventiliatoriu ir ka nors daryt jo viduje, jo darbu nesiskundziu, bet gal ka reiktu atlikt del profilaktkos. kol variklis isimtas ir priejimas geras, noretusi atlikt kuo daugiau darbu.
Ka daryt su variklio bloku??? meginsiu ieskot kas man ji perrinktu, bet tai brangokas malonumas... gal paciam imtis, rankas turiu o ziniu tektu semtis is Jusu bei Haynes vadovelio :) su atsarginiu daliu pirkimu problemu nebutu, cia yra kas jas pardavineja :wink: Ka manot?
User avatar
scardeep
Posts: 823
Joined: 2009 Jan 20 Tue, 14:42
Location: Oslas

Post by scardeep »

Sigitai, paaiskink man studentui daugiau apie ta isilgini alkunini velena, ir ka turejai omeny sakydamas jei jo nera? jei keisiu vamzdelius su tarpinem pats, kiek suprantu teks nuimti galvas, kaip su cilindrais? ar reiks tada is naujo reguliuot voztuvu tarpelius. kazkodel to labiausiai bijau...
Sigitas

Post by Sigitas »

Zodziu apie alkunini velena gali paskaityti temoje :Alkūninio veleno išilginis judėjimas. HELP!(mano variklyje buvo ta beda).
Na o apie galvuciu nuemima ir voztuvu reguliavima tai nebijok,ten viskas l.paprasta.Paciu galvuciu nuimineti nereikia,nebent noresi paziureti stumokliu stovi.

Nuotraukose atkreipk demesi i tarpa tarp smagracio ir bloko.Ir pastumdzius smagrati ,mano variklyje, tarpas keitesi labai stipriai.Otai yra labai negerai.....Tai ir yra issilginis judejimas.
User avatar
scardeep
Posts: 823
Joined: 2009 Jan 20 Tue, 14:42
Location: Oslas

Post by scardeep »

supratau del to isilginio judejimo, dekui labai, grizes is paskaitu pastumdysiu ir bus matyt ;) o del tu vamzduku irgi bus matyt, jei sakai ka nieko tai baisaus tai manau rysiuos pats pasikeist. O kodel vamzdukus reikia keist? ju galiuose ten lyg ir spyruokles , na bent jau taip atrodo. guminius ziedukus tai turiu is to tarpiniu rinkinio, o vamzdukus teks isigyt tada...
Sigitas

Post by Sigitas »

Tos vamzduku spyruokles laikui begant praranda savo standuma,ir jie nera tokie brangus ,kad taupyt ,o po to gailetis kad nepakeitei.. :wink:
Post Reply